Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

Referendum przeciwko zmianom emerytalnym

referendum_wiek_emerytalnyInicjatywa Pracownicza zdecydowała się włączyć w akcję zbierania podpisów za wnioskiem przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum na temat rządowych zmian podwyższenia wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn w Polsce. Zbieranie podpisów za referendum zainicjowała Solidarność, kierując do IP pismo zapraszające do apolitycznej koalicji związków zawodowych i organizacji pozarządowych przeciwnych zmianom w systemie emerytalnym.

Udostępniamy gotowy do wydrukowania formularz TUTAJ, w którym można zbierać podpisy oraz instrukcję TUTAJ.

 

Apelujemy do członków i sympatyków IP o zbieranie podpisów w swoich miejscach pracy i sąsiedztwie oraz o odsyłanie wypełnionych formularzy na adres związku:

 

OZZ Inicjatywa Pracownicza, ul. Kościelna 4, 60-538 Poznań.

Władze nie liczą się z tym, że zdecydowana większość społeczeństwa jest przeciwna podwyższeniu wieku emerytalnego. CBOS w badaniach z początku 2011 r. wskazuje, że blisko trzy czwarte dorosłych Polaków (74 proc.) wypowiedziało się przeciw podwyższeniu wieku uprawniającego do przejścia na emeryturę.

Podobny odsetek (71 proc.) sprzeciwia się zrównaniu wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn.

Władza bez żadnych konsultacji chce ponad naszymi głowami zadecydować o naszym życiu – nie pozwólmy im na to! Nie ma zgody, by nasz czas pracy i emerytura były towarem, dzięki któremu państwo załata dziurę budżetową. To nie my czerpiemy zyski, więc nie będziemy płacić za kryzys!

W najbliższych dniach ukaże się stanowisko Inicjatywy Pracowniczej na temat proponowanych zmian w systemie emerytalnym.

Powrót na górę

Podobne artykuły