Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

Goleniów: Próba zwolnienia działacza IP

Baltic_2Dziś o północy dyrekcja zakładów Baltic Spinning, działających na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego (faktycznie specjalna strefa ekonomiczna), podjęła próbę wręczenia wypowiedzenia pracującemu na nocną zmianę Adamowi Z., członkowi Komitetu Założycielskiego OZZ Inicjatywa Pracownicza w ww. zakładzie. Działacz nie przyjął wypowiedzenia. Poinformował dyrektorkę i członkinię zarządu firmy, Annę Rafał, o posiadanej przez niego ochronie związkowej.

 

 

Związek zawodowy Inicjatywa Pracownicza powstał na terenie zakładów Baltic Spinning pod koniec listopada 2010 roku. Wcześniej przedstawiciele załogi kontaktowali się z Komisją Krajową informując o łamaniu praw pracowniczych na terenie zakładu. Zanim jednak związek zaczął na dobre funkcjonować, dyrekcja zakładu dowiedziawszy się o jego istnieniu postanowiła zwolnić jednego z członków Komitetu Założycielskiego.

Dziś o północy przedstawiciele dyrekcji specjalnie przyjechali na nocną zmianę. Zawezwano Adama Z. i poinformowano go, iż z przyczyn ekonomicznych zostaje zwolniony, oraz że ma się w poniedziałek nie pokazywać w pracy (Adam Z. miał zawartą umowę na czas nieokreślony). Adam Z. poinformował przedstawicieli dyrekcji, że reprezentuje organizację i zgodnie z ustawą o związkach zawodowych pracodawca nie ma prawa wypowiedzieć mu umowy bez zgody związku zawodowego.

Baltic Spinning działa na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego będącego częścią Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na terenie „parku” działa kilkadziesiąt firm, w dużej części z udziałem kapitału zagranicznego (z Danii, Belgii, Holandii, Włoch, Korei). Sama Baltic Spinning powiązana jest z kapitałem belgijskim. Zatrudnia ok. 170 osób i produkuje przędzę dywanową.

Piszcie i wysyłacie protesty zbiorowe i indywidualne:

Baltic Spinnig Sp z o.o., 
ul Prosta 33/35/37 Łozienica 
72-100 Goleniów
tel.: 91 466 73 80, 91 46 67 383
fax: 91 407 27 29

e-maile do Zarządu:

Anna Rafał: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Paul Gijbels: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wojciech Opolski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Powrót na górę