Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

Poparcie dla Kobane

Berlin Berlin

W dniu 1 listopada w wielu miastach świata odbyły się demonstracje i wiece poparcia dla kurdyjskiego miasta Kobanê, które już od ponad miesiąca jest oblegane przez fanatyków religijnych z tzw. Państwa Islamskiego. #‎GlobalDay4Kobane‬

Poniżej publikujemy przetłumaczony list poparcia, który został wspólnie przygotowany 26 października w Mardycie, podczas dorocznego spotkania Czarno-czerwonej Koordynacji (RBC):

Od długiego czasu Kurdowie, mając przeciwko sobie różnych potężnych wrogów, walczą o prawo do własnego języka, tradycji i ziemi - o prawo do samostanowienia.

Teraz zmagają się z agresywnym przeciwnikiem, który rozpętał wojnę na ich terytorium i próbuje zdobyć leżące przy granicy z Turcją miasto Kobanê.

Imponujący opór kurdyjskich obrończyń i obrońców miasta jest dla nas przykładem wielkiej odwagi i determinacji. Ta walka nie toczy się jednak wyłącznie o ich przeżycie, lecz stawką w niej jest obrona postępującej rewolucji w trzech prowincjach Rojavy (Syryjski Kurdystan), a przez to zabezpieczenie przyszłości jej ludności na zasadach solidarności międzyetnicznej, międzyreligijnej i międzyjęzykowej.

Obrończynie i obrońcy Kobanê to jednak nie tylko Kurdowie - w tę walkę zaangażowani są także przedstawiciele/ki innych grup etnicznych. W tym właśnie sensie ta walka dotyczy RBC - sieci wolnościowych związków zawodowych, która ma na celu koordynowanie i wspieranie jedności robotników w walce o ich prawa i wolności.
RBC pragnie więc przekazać wyrazy solidarności z ludźmi broniącymi Kobanê oraz wezwać do międzynarodowych działań solidarnościowych .

Lud zjednoczony - nie będzie zwyciężony!


www.redblack.org

Powrót na górę