Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

Solidarność i opór - komunikat związku Solidaires po zamachach w Paryżu

Publikujemy komunikat, jaki po zamachach terrorystycznych w Paryżu wydał zaprzyjaźniony z Inicjatywą Pracowniczą francuski związek zawodowy Solidaires.

Związek Zawodowy Solidaires wyraża swój głęboki smutek i solidarność z wszystkimi ofiarami wczorajszych ataków w Paryżu i Saint Denis. Wyrażamy solidarność z ofiarami, uch rodzinami, kolegami i koleżankami.

Oddajemy cześć/hołd wszystkim osobom, funkcjonariuszom, pracownikom i pracownicom służb publicznych, którzy i które nieśli pomoc ofiarom.

Ruch związkowy jest instrumentem/narzędziem demokracji i kolektywnej walki o pokój oraz społeczeństwo równości i sprawiedliwości społecznej. Nasza walka przeciwko wszelkim formom faszyzmu i o zmianę społeczną nabiera szczególnego znaczenia po takiej tragedii.

Związek zawodowy Solidaires dołącza się do wyrazów solidarności z ofiarami. Uważnie przyglądamy się sytuacji i chcemy stworzyć wspólny front razem z organizacjami i ruchami społecznymi aby nie wpaść w pułapkę terroru. Z drugiej strony pozostaniemy czujni na wszelkie próby ograniczania swobód obywatelskich - tak na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym - które przybrały na sile od czasu styczniowego ataku [na Charlie Hebdo].

Odrzucamy wszelką stygmatyzację grup społecznych opartą o religię czy pochodzenie; odrzucamy wszelką nietolerancję religijną i będziemy zwalczać postawy i polityki tego typu w miejscach pracy i w całym społeczeństwie.

Potrzebujemy prawdziwych rozwiązań prowadzących do pokoju i sprawiedliwości społecznej.


Paryż, 14 listopada 2015 r.

Powrót na górę