EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT
tik tok

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 95.

Słubice: TRANS wypłaci odszkodowanie

Dziś przed sądem pracy w Słubicach, firma TRANS zadeklarowała wypłatę odszkodowania Jackowi Rosołowskiego, nielegalnie zwolnionemu działaczowi IP. Wcześniej TRANS przegrała sprawę przed sądem w Gorzowie.

Na początku czerwca przed sądem w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie przeciwko firmie TRANS, należącej do notowanej na giełdzie korporacji Decora. Sąd przyznał rację Jackowi Rosołowskiemu i faktycznie unieważnił nakładane przez dyrekcję na niego kary dyscyplinarne.

Od września 2008 roku Jacek Rosołowski, jako przedstawiciel Lubuskiej Komisji Międzyzakładowej, podjął próbę stworzenia organizacji związkowej na trenie firmy TRANS w Kostrzynie. Działając na rzecz poprawy warunków pracy i domagając się wyższych płac naraził się kierownictwu. W pierwszym rzędzie pracodawca próbował znaleźć na Rosołowskiego tzw. „haka”. W tym celu, pod pozorem nie wywiązywania się z obowiązków. mocno naciągając fakty, dyrekcja firmy nałożyła na Rosołowskiego karę nagany, od której to decyzji odwołał się on do sądu pracy. Następnie został zwolniony, pomimo szczególnej ochrony prawnej, jako działacz związkowy. Zwolniono także dwoje innych członków IP: Roberta Szkwarka i Tadeusza Jakubczaka. Rosołowski odwołał się po raz drugi do sądu.

Na decyzję dyrekcji TRANS miał wpływ nie tylko przegranej poprzedniej sprawy, ale, co znamienne, fakt, iż powołani przez pracodawcę świadkowie już nie pracują w firmie, zatem nie miał on wpływu na treść ich zeznań.

Wypłacenie Jackowi Rosołowskiemu odszkodowania 5 tys. złotych kończy sprawę firmy TRANS.

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
514-252-205
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 514-252-205
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.