EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

Poznań: Posiedzenie Komisji Krajowej IP

Wczoraj odbyło się posiedzenie Komisji Krajowej Inicjatywy Pracowniczej. Oprócz członków KK, wzięło w niej udział kilkunastu przedstawicieli różnych ośrodków i zakładów pracy.  Ustalono najważniejsze działania na najbliższe miesiące oraz przedyskutowano działania związku, jakie podjęto w ostatnim czasie.

W Warszawie 27 lutego odbędzie się robocze spotkanie przedstawicieli OZZ Inicjatywa Pracownicza i Lewicowej Alternatywy nt. pracowników czasowych i agencyjnych. Celem konferencji będzie ustalenie strategii działań w przypadku tego segmentu rynku pracy.

W drugiej połowie marca 2010 roku z wizytą do Wielkiej Brytanii, na zaproszenie IWW, uda się delegacja Inicjatywy Pracowniczej, w tym przedstawiciel Komisji Krajowej Andrzej Kliś. Celem wyjazdu jest nawiązanie ściślejszej współpracy oraz wymiana doświadczeń w zakresie wspierania spółdzielczości pracy.

Ustalono, że w dnia 17-18 kwietnia odbędzie się roboczy zjazd Inicjatywy Pracowniczej. Jego zadaniem będzie przede wszystkim debata nad strategią związku, oraz przygotowanie się do zjazdu sprawozdawczo-wyborczego wiosną 2011 r. Miejsce zjazdu nie zostało jeszcze ustalone. Rozważane jest Poznań lub Katowice.

W pierwszej połowie lipca, pod Zbąszynkiem, prawdopodobnie odbędzie się drugi Obóz Letni IP. Środowisko poznańskie podjęło się jego przygotowania i powiadomi w najbliższym czasie o ostatecznych decyzjach.

Omówiono też problemy strategiczne dla działań  związku, jak miejsce i zakres działań lokatorskich oraz zasady działania w przypadkach podobnych do sytuacji w Opatowie. Podjęto szereg uchwał.  Sekretarz związku zdał sprawozdanie z sytuacji finansowej Inicjatywy Pracowniczej.

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.