EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

Inicjatywa Pracownicza wychodzi z propozycją współpracy

Zgodnie z przyjętą we wrześniu decyzją Komisji Krajowej Inicjatywa Pracownicza zwróciła się do Związku Syndykalistów Polski (ZSP) i Czerwonego Kolektywu - Lewicowej Alternatywy (CK-LA) z propozycją podpisania trójstronnego porozumienia o współpracy. Inicjatywa Pracownicza pisze, że podpisanie Porozumienia jest potrzebne ponieważ "dostrzega konieczność konsolidacji ruchu anarchosyndykalistycznego tak w Polsce, jak w całej Europie i na świecie, a także konieczność przeciwstawienia się skorumpowaniu i skrajnemu upolitycznieniu związków zawodowych". W sensie praktycznym Porozumienie mówi o wielu działaniach, od wspólnego podejmowania kampanii społecznych po demonstracje, kolportowanie nawzajem swoich wydawnictw, wydawania wspólnych oświadczeń, udostępniania lokali, itd. IP oferuje pozostałym stronom porozumienia objęcie ich ochroną związkową na takich samych zasadach jak swoich członków. Projekt porozumienia mówi także o solidarnym występowaniu "w obronie represjonowanych związkowców i działaczy pracowniczych" oraz organizowaniu pomocy represjonowanym. Komisja Krajowa Inicjatywy Pracowniczej ma nadzieję, że do podpisania porozumienia dojdzie na początku przyszłego roku.

Inicjatywa Pracownicza współpracuje od lat z CK-LA organizując m.in. Ogólnopolskie Konferencje Pracownicze, Kampanie na rzecz Pracowników Sezonowych i Emigrantów czy wspierając się nawzajem w podejmowanych akcjach pracowniczych na gruncie lokalnym i międzynarodowym. Z ZSP, które powstało w kwietniu 2007 roku, lokalnie współpracują komisje zakładowe i środowiskowe IP organizując wspólne akcje plakatowe i ulotkowe.

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.