EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

Szczecin, Gorzów: Akcje informacyjne dla pracowników czasowych

czasownicy_gorzowW dniach 3-4 czerwca OZZ Inicjatywa Pracownicza oraz Lewicowa Alternatywa przeprowadziły akcje informacyjne w Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim. Celem akcji było zwrócenie uwagi pracowników i pracownic na problemy związane z rozwojem pracy czasowej – niestabilnego zatrudnienia opartego o umowy cywilnoprawne, umowy na czas określony i pracę za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej. Akcje stanowiły oficjalne rozpoczęcie kampanii Praca czasowa – dyskryminacja stała.

W piątek 3 czerwca w centrum Szczecina (na Placu Rodła) podczas akcji informacyjnej rozdano około 500 ulotek, a wieczorem w Społecznym Infopunkcie Alert odbył również pokaz filmu „Wielkie sprzątanie u podwykonawców” (Francja, 2008) opowiadający o strajku sprzątaczek zatrudnianych przez podwykonawcę sieci hoteli Accor. Po projekcji odbyła się krótka dyskusja o możliwych formach protestu pracowniczego w warunkach niestabilnego zatrudnienia. Akcja była relacjonowana w radiu „Szczecin Fm”.

W sobotę 4 czerwca akcję informacyjna i pokaz filmu zorganizowano w Gorzowie. Pomimo upałów rozdanych zostało kilkaset ulotek z informacją o tym czym grozi praca na tzw. "śmieciowych umowach", czy przez agencje pracy tymczasowej - co akurat jest szczególnie ważne w mieście w którym głównym pracodawcą jest firma "TPV Displays" w którym to zakładzie zatrudnionych jest około 1500 osób, z czego większą część stanowią pracownicy agencyjni, podobnie dzieje się w drugim co do wielkości w "specjalnej strefie ekonomicznej" zakładzie "Faurecia". O akcji w Gorzowie napisała „Gazeta Lubuska”. Podobnie ja w Szczecinie odbył się w jednym z gorzowiskich klubów pokaz francuskiego dokumentu.

Obie organizacje planują kontynuować akcje informacyjne – w środę ulotkowanie odbędzie się w Poznaniu, a w Warszawie ruszyła kampania plakatowa. W kolejnych dniach czerwca, akcje odbędą się także w innych miastach.

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.