EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

Akcja związkowa na Pomorzu

Ponad 600 osób - głównie rybaków, stoczniowców i górników blokowało 4 listopada przez 4 godziny w 3 miejscach drogę krajową numer 6 w Kłębowie koło Wejherowa, w Biesiekierzu koło Koszalina i w Redzikowe koło Słupska. Choć policja zorganizowała objazdy, to powstawały gigantyczne korki. Samochody były przepuszczane co jakiś czas. Bezwzględnie przepuszczano pojazdy uprzywilejowane.

Rybacy ze Związku Rybaków Polskich mieli ze sobą transparent: "Premier z Pomorza daleki od spraw morza". Uważają, że Unia Europejska - przy biernej postawie polskiego rządu - niszczy ich miejsca pracy. Żądają, by gabinet Donalda Tuska renegocjował program operacyjny dla rybołówstwa, przyjęty już przez Komisję Europejską. Chcą też rekompensat za okresy postojowe, wynikające między innymi z wprowadzonych limitów na połów dorsza.

Stoczniowcy z KNSZZ "Solidarność 80" ze Szczecina sprzeciwiali się likwidacji polskich stoczni. Górnicy z WZZ "Sierpień 80" protestowali przeciwko planom konieczności odrabiania L-4 i ograniczenia uprawnionych do wcześniejszych emerytur. Jak zapowiedział przewodniczący "Sierpnia 80" Bogusław Ziętek, protesty obejmą też inne części kraju. Najwięcej ich ma być na Śląsku. I tu również można spodziewać się sporych utrudnień.

Prowadzone protesty są wspólną akcją Związku Rybaków Polskich, Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80", Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego Rybaków, Krajowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność 80", Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego oraz Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza.

Za: www.lewica.pl

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.