EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 95.

Pierwszy letni obóz Inicjatywy Pracowniczej

Obóz Inicjatywy Pracowniczej odbędzie się od 8 do 12 lipca w Strzyżewie koło Zbąszynia. Oprócz wypoczynku zaplanowane są wykłady, dyskusje i projekcje filmów. Już teraz można zgłaszać swoją chęć uczestnictwa w obozie.

Inicjatywa Pracownicza od początków istnienia przeszła długą drogę – pojawiały się i znikały nowe komisje, wybuchały strajki, wydawaliśmy kolejne biuletyny, organizowaliśmy nowe kampanie i szereg demonstracji, rozdawaliśmy coraz więcej ulotek pod różnymi zakładami pracy, zawiązywaliśmy nowe sojusze w kraju i zagranicą, wielu z nas niestety zostało zwolnionych za działalność związkową. Dziś okazuje się, że IP gromadzi osoby w różnym wieku, pracujące w różnych sektorach, w wielu różnych miastach. Podczas codziennych zmagań trudno jest czasami dostrzec te powiązania i zrozumieć, że lokalna walka jest elementem szerszego ruchu, który dzięki różnorodności może być bardziej skuteczny. Dlatego postanowiliśmy w tym roku zorganizować Pierwszy Obóz Inicjatywy Pracowniczej. Ma on na celu głównie integrację członków i przyjaciół IP. Podczas obozu będzie mieć miejsce szereg prezentacji na temat istniejących ruchów pracowniczych w Polsce i na świecie, jak i walk lokalnych komisji IP; warsztatów, jak skuteczniej się organizować, dyskusji zarówno teoretycznych jak i praktycznych, pokazów filmowych, spotkań towarzyskich.

Termin:
8 -12 lipca 2009 /środa-niedziela/ (osoby chcące pomóc w przygotowaniach mogą przyjechać w poniedziałek 6 lipca)

Miejsce:
Strzyżewo, koło Zbąszynia (woj. wielkopolskie, przy jego zachodniej granicy)

Dojazd:
Najlepszym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą roweru, umożliwi on dojazd do bazy (8 km od Zbąszynia, 3 km od Strzyżewa), poruszanie się po okolicy (las, jeziora), dojazd do pobliskiego sklepu (Strzyżewo). Należy wysiąść na stacji Zbąszyń i kierować się do Strzyżewa. Przygotowane zostaną oznaczenia drogi. Można oczywiście dotrzeć z dworca pieszo – jest to ok. 2 godzinny spacer. Samochody proponujemy zostawić w domu, gdyż brakuje na miejscu miejsc parkingowych. Akceptowane będą oczywiście wyjątki. Będziemy posiadać kilka samochodów „funkcyjnych”, a jeżeli ktoś z pewnych powodów musi dojechać samochodem, będziemy prosić o wcześniejsze poinformowanie.

W domu będącym do naszej dyspozycji jest prąd, woda itd. Planujemy jednak zbudować zewnętrzną kuchnię, prysznic i toalety. Prace te zostaną wykonane w dni poprzedzające obóz, potrzebne będą osoby koordynujące te zadania („kolektyw techniczny”).

Nocleg:
Dla kilkunastu osób (zwłaszcza starszych czy rodziców z dziećmi) będzie możliwość spania w kilkuosobowych pokojach na łóżkach), kolejne kilkanaście osób może spać na dużym strychu (koniecznie wziąć karimaty, materace), najlepszym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą namiotu.

Koszt:
Nie ponosimy kosztów wynajęcia bazy. Oczywiście będziemy musieli opłacić wodę, gaz i prąd. Przed obozem i w trakcie obozu „kolektyw kuchenny” zakupi jedzenie, którego koszt będzie zależał od ilości osób („kolektyw kuchenny” odpowiedzialny będzie za planowanie zakupów, w samym gotowaniu pomagać będą uczestnicy obozu). Dlatego będzie pobierana opłata od uczestników obozu. Aby móc oszacować jej wysokość będziemy prosić o wcześniejsze potwierdzenie przyjazdu. Jeśli kogoś nie będzie stać, to wspólnie zastanowimy się, jak to rozwiązać, tak aby każdy mógł wziąć udział w obozie bez względu na stan kieszeni.

Zapraszamy również dzieci, dla których (jeśli będzie potrzeba) będą zorganizowani opiekunowie i różne zajęcia.


Podział obowiązków – gotowanie, sprzątnie, zakupy – będzie dokonany na miejscu, osoby będą mogły się wpisywać na ogólnodostępną listę.

Nie przywozimy psów!

Zgłoszenia i pytania
- prosimy kierować na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.