EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 95.

Poznań: IP wygrywa w Cegielskim. Szary delegatem załogi!

Kandydat Inicjatywy Pracowniczej na delegata załogi do pracy w zarządzie HCP S.A., Marcel Szary, wygrał w pierwszej turze głosowania, przy frekwencji wynoszącej ponad 72 proc. Szary otrzymał 72 procentowe poparcie. Kontrkandydaci z innych związków zawodowych nie zdołali nawet w najmniejszym stopniu mu zagrozić.

 
W wyborach wzięła udział rekordowa liczba pracowników HCP (1014 na 1420 zatrudnionych), a Marcel Szary otrzymał 727 głosów. Następni w kolejce kandydaci związku zawodowego "Metalowcy" (OPZZ) i NZSS "Solidarność" otrzymali 13 proc. i 11 proc. głosów.

W poprzednich wyborach, w marcu 2006 roku, na Szarego w pierwszej turze głosowało 380 osób, a w drugiej 586 (62 proc). Poparcie dla Inicjatywy Pracowniczej i Szarego wzrosło wśród załogi przynajmniej o 10 punktów procentowych.

Przypomnijmy, że wcześniej zarząd Cegielskiego chciał przeforsować projekt zmiany Statutu HCP S.A. Wedle nowelizacji, kandydat miał posiadać wyższe wykształcenie. W ten sposób dyrekcja zamierzała odebrać prawo kandydowania na delegata załogi Marcelemu Szaremu lub innym autentycznym przedstawicielom pracowników HCP. (Szary nie ma wyższego wykształcenia). Po protestach załogi i Inicjatywy Pracowniczej, Rada Nadzorcza nie przegłosowała zmian w Statucie i wybory odbyły się na „starych" zasadach.

Marcel Szary dziękuje całej załodze Cegielskiego za poparcie i zaufanie, a wszystkim członkom Inicjatywy Pracowniczej - zwłaszcza z Komisji Międzyzakładowej przy HCP - za wsparcie i pomoc.

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.