EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

Hiszpania: Akcja solidarnościowa z Luisem Marcosem Riverą

Powszechna Konfederacja Pracy (CGT) rozpoczęła kampanię przeciwko represjonowaniu Luisa Marcosa Rivery, członka Związku Zawodowego Pracowników Sprzątaczy i Sprzątaczek należącego do CGT. Liusito, jak jest nazywany w swoim otoczeniu, zastał brutalnie napadnięty przez policję (zarówno w trakcie jego zatrzymania jak i podczas przetrzymywania na komisariacie) w styczniu 2000 roku w trakcie związkowych protestów w Madrycie. Został oskarżony o uderzenie dwóch policjantów, za co prokuratura żąda siedmiu lat więzienia. Rozprawa sądowa odbędzie się pomiędzy 6 a 8 listopada w Sądzie Rejonowym w Madrycie. Luisowi, który nigdy nie ufał prawu ustanowionemu pod dyktando władzy i interesów państwa, pomimo jego niewinności, grozi wyrok mogący zrujnować jego życie. CGT nie zamierzamy czekać z założonymi rękami w obliczu tej próby kryminalizacji naszej działalności, dlatego zainicjował kampanię w Obronie Rivery. „Ponieważ rozumiemy – pisze CGT w oświadczeniu - że w dniach 6-8 listopada nie będzie sądzony tylko Luis będzie sądzona cała Konfederacja i jej sposób rozumienia walki związkowej. Ponieważ obserwujemy, że to co dzieje się z Luisito staje się zwyczajowym postępowaniem w czasie rosnących represji w stosunku do ruchów protestu, związkowych bądź społecznych, i nie zamierzamy tego zaakceptować. Konfederacja zmobilizuje cały swój potencjał na rzecz tej kampanii, jako że uznajemy tę sprawę za kluczową”. Kampanią rozpoczęła się 30 października manifestacją w Valladolid.

6 listopada, w dniu rozpoczęcia procesu Luisa, odbędą się protesty w Sewilli, Walencji, Saragossie, Maladze i Pampelunie. Następnego dnia, 7 listopada, w Palma de Mallorca, Santa Cruz de Tenerife i Las Palmas de Gran Canaria. Kulminacyjny moment kampanii będzie miał miejsce 7 listopada pod Sądem Rejonowym w Madrycie, podczas którego obecni będą towarzysze i towarzyszki z całego kraju. rozpoczniemy protest o 8.30, współtowarzysząc Luisowi podczas wejścia do sądu i pozostaniemy tam do czasu zakończenia rozprawy.

Piszcie protesty na adres Ambasady Hiszpanii (najlepiej najdalej w środę 7 listopada): Ambasada Hiszpanii ul. Myśliwiecka 4, 00-459 Warszawa tel. +48/ 22/ 622 42 50, 583 40 00, 583 40 01 fax: +48/ 22/ 622 54 08 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Domagajcie się zaprzestania represji i uwolnienia Luisa Marcosa Rivery. Poinformujecie o działaniach na liście ozzip.pl abyśmy mogli dać znać naszym przyjaciołom z CGT.

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.