EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT
tik tok

IWW wyraża poparcie dla IP przy Chung Hong

15iww.resized stycznia 2012 r. Inicjatywa Pracownicza otrzymała list solidarnościowy od związku Industrial Workers of the World (Robotnicy Przemysłowi Świata, IWW) skierowany do członków i członkiń komisji IP z Chung Hong Electronic. Poniżej publikujemy treść listu. Wiemy również, że historią tej komisji zainteresował się szwedzki SAC i będzie informował o konflikcie w tej fabryce w swojej związkowej gazecie.

Dla członków Inicjatywy Pracowniczej z Chung Hong Electronic, 

Dziś związek Industrial Workers of the World (Robotnicy Przemysłowi Świata, IWW) pisze do Was, by powitać Was jako nowych członków i członkinie polskiej Inicjatywy Pracowniczej.

Chcielibyśmy wyrazić uznanie za odwagę i siłę w podejmowaniu walki z pracodawcami w fabryce Chung Hong Electronics położonej niedaleko Wrocławia, walki przeciwko ich drakońskiemu i antypracowniczemu zachowaniu, które nie może być tolerowane, gdyż narusza podstawowe prawa demokratyczne i przepisy prawa pracy.

Mieliśmy szczęście spotkać niektórych działaczy zaangażowanych w Inicjatywę Pracowniczą, kiedy przyjechali do nas, by opowiedzieć o niektórych swoich działaniach. Witamy wszystkich nowych członków tej grupy, którzy są inspiracją dla nas wszystkich w naszej walce przeciwko kapitalizmowi. 

Wyrażamy solidarność ze zmaganiami Inicjatywy Pracowniczej i wspieramy Wasze żądania utworzenia zakładowej komisji BHP, przekazania Wam lokalu na działalność związkową, jak i wspieramy pozostałe wysiłki w ramach Waszej oddolnej samoorganizacji. 

Obecnie nie mamy nikogo w IWW (BIRA) zatrudnionego dla LG, ale chcemy wyrazić nasze pełne poparcie i zaoferować jakąkolwiek pomoc, która była przydatna, i prosić o informowanie nas o wszelkich działaniach, które chcielibyście upowszechnić wśród członków IWW.

Życzymy wszystkim siły i zwycięstw w Waszej ​walce. 

Z wyrazami międzypracowniczej solidarności,

Andy Smith,

International Solidarity Liaison Office

Industrial Workers of the World

 

2012/1/15

 

Więcej o IWW 1 i 2

Strona IWW: www.iww.org

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
514-252-205
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 514-252-205
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.