EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

Pocztowcy z francuskiego CNT proszą o pomoc

Po majowym strajku pocztowców z regionu Bouches-du-Rhône we Francji, jego organizatorów czekają represje. Serge Reynaud, działacz  CNT z Marsylii został wezwany do stawienia się w dniu 10 września przed komisją dyscyplinarną centrali Francuskiej Poczty w Paryżu. Komisja zadecyduje czy wyrzucić go z pracy.

Strajk trwający od 14 do 31 maja 2008 r. skierowany był przeciwko projektowi restrukturyzacji całej sieci transportu poczty, przez który pracę może stracić ok. 1000 osób. Projekt przewiduje zamknięcie centrów sortowania i centrów dystrybucyjnych, ale także nowe normy i zasady, na których zatrudnieni byliby pracownicy min. zrzucenie na pracowników odpowiedzialności za znalezienie zastępstwa na czas choroby.

Region Bouches-du-Rhône stał się w maju centrum oporu przeciwko projektowi. Kierownictwo Poczty prowadziło z oficjalnymi związkami zawodowymi negocjacje przy drzwiach zamkniętych, które zakończyły się porozumieniem po 17 dniach konfliktu. Serge Renaud był jednym z pracowników, którzy domagali się jawnych negocjacji. 19 czerwca 2008 r. dyrekcja chcąc pozbyć się niewygodnego działacza oskarżyła go o szereg przewinień dyscyplinarnych.

Międzynarodowy Komitet CNT wzywa do organizowania na całym świecie akcji solidarności z Serge. Mogą one przybierać różne formy:

- Wyślij e-mail z wyrazami solidarności do Międzynarodowego Komiteu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., my prześlemy te wiadomości do Serge;

- Wyślij faks w języku francuskim do kierownictwem Poczty, na numer 00 33 1 55 44 01 25:

"Nous syndicalistes, (nazwa twojej organizacji i kraj), dénonçons les poursuites à l'encontre de notre camarade Serge de la CNT PTT et facteur à Marseille 01 – Colbert à Marseille. Un coup contre l'un de nous est un coup contre nous tous !"

(My, działacze związku (...) potępiamy wysunięcie zarzutów wobec naszego towarzysza Serge,  działacza CNT z poczty z Marsylii. Atak przeciwko jednemu z nas odbieramy jako atak w nas wszystkich.

- Zorganizowanie protestu przed francuskimi ambasadami lub konsulatami w Twoim kraju.

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.