EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT
tik tok

Akcja solidarnościowa z brazylijskim FAG

29 października brazylijska policji Rio Grande do Sul, na mocy polecenie gubernatora Yeda Crusius, włamała się do pomieszczeń Federação Anarquista Gaucha (Federacja Anarchistów Gauczów) w Porto Alegre. Policja zarekwirowała plakaty, ulotki, protokoły z posiedzeń, dyski twarde z komputerów próbując uniemożliwić dalsze funkcjonowanie witryny internetowej vermelhoenegro.org. Związki zawodowe skupione w RedBlack Coordination w tym Inicjatywa Pracownicza, wystosowały w tej sprawie apel.

Na wszystkich zarekwirowanych przez policję materiałach FAG były zawarte informacje dotyczące śmierci działaczy Ruchu Rolników bez Ziemi (MST) i odpowiedzialności za nie elit politycznych i wielu ich innych przestępstwach. Policja na podstawie zarzutu o zniesławienie zatrzymała dwie osoby. Następnie także próbował zastraszyć tych, którzy przyszli, aby pokazać swoją solidarność lub byli umieszczeni w bazie danych zamkniętej strony internetowej.

Działacze FAG spędzili lata walki z wykluczeniem społecznym i broniąc sprawiedliwości i godnych warunków życia. Są znani z pracy z „catadores”, z bezdomnymi i bezrolnymi. W skrócie pracy, którą prowadziły od lat z tymi na dole społeczeństwa wspólnie z nimi organizując się do walki. To główny powód, dlaczego policję stanu Rio Grande do Sul użyto do tłumienia działalności FAG. Te represje to odpowiedź brazylijskiego rządu na protesty społeczne przeciwko rządowi, który mimo swej lewicowej otoczki, prowadzi prawicową i liberalną politykę ekonomiczną dyktowaną przez Bank Światy, stosują militarne i represyjne taktyki kontroli.

Państwo brazylijskie unurzane w skandalach korupcyjnych obecnie ujawnia represyjne metody wobec kolektywów i organizacji, które swobodnie korzystają z wolności słowa w celu krytyki nieludzkiej polityki rządu, który likwiduje usługi publiczne i przeprowadza atak na prawa pracownicze. FAG nie jest pierwszą organizacją, która została zaatakowana - musimy pamiętać o zabójstwo bezrolnych chłopów Elton Brum i śmierci Marcelo Cavalcante w lutym ubiegłego roku.

Międzynarodowa sieć anarchistycznych związków zawodowych skupionych w projekcie "RedBlack Coordination", w skład której wchodzą działacze i działaczki z CGT z Hiszpanii, CNT z Francji, SAC ze Szwecji, ESE z Grecji, IWW z Wielkiej Brytanii i IP z Polski wzywa:

Apelujemy do wszystkich anarchistów i działaczy wolnościowych, organizacji obywatelskich i kolektywów, aby protestowali przeciwko tego typu atakom rządu i policji, które chcą uciszyć ludzi terrorem, zastraszaniem i represjami. Zachęcamy was wszystkich do wyrażenia solidarność i wsparcia FAG za ich stałą i wytrwałą pracę, którą wykonują ze zwykłymi ludzi z ich miasta. Wierzymy, że rządowi nie uda się ich zastraszyć. Nie umarł ten kto walczy!

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
514-252-205
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 514-252-205
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.