EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

Wszystkie jesteśmy u siebie! Strajk kobiet teraz!

Wszystkie jesteśmy u siebie! Strajk kobiet teraz!

 

Praca kobiet nigdy się nie kończy. Pracujemy w zakładach pracy, pracujemy w domu, pracujemy dla pieniędzy, dla siebie, dla rodziny. Jak co roku, na Manifie 8 marca 2015 r. w Warszawie, przypominamy, że walka o prawa kobiet wciąż trwa.
 
Hasło tegorocznej Manify brzmi: Wszystkie jesteśmy u siebie!W pracy i w domu - jesteśmy u siebie! Za naszą pracę zawodową zazwyczaj otrzymujemy niższe wynagrodzenie niż mężczyźni, za naszą prace w domu – nie otrzymujemy nic. Wykonujemy mniej prestiżowe i gorzej opłacane zawody. Z naszej pracy korzystają wszyscy: nasi szefowie, nasze rodziny, nasi przyjaciele, znajomi, całe społeczeństwo. Walczymy o odzyskanie kontroli nad naszym życiem – w miejscu pracy i poza nim. My opiekunki, sprzedawczynie, górniczki, konsultantki, operatorki, szwaczki – jesteśmy u siebie! Bez naszej pracy nie byłoby zysków, bez naszej pracy nie byłoby produktów i usług!
Walczymy o lepsze warunki pracy, o wyższe płace, o bezpieczeństwo, walczymy o nasze zdrowie i życie. I wygrywamy!


Dla Inicjatywy Pracowniczej feminizm to konkretne działania:

- Walka o wyższe wynagrodzenia i zapłatę za nadgodziny dla pracownic żłobków, którą od 3 lat prowadzi Komisja Międzyzakładowa przy Zespołach Żłobków w Poznaniu. Dzięki naszym działaniom wywalczyłyśmy zapłatę za nadgodziny oraz podwyżki pensji średnio o 340 zł brutto miesięcznie!

- Walka o godne traktowanie konsultantek urody i kasjerek w sklepach bezcłowych firmy Aelia na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina. Dzięki działaniom Komisji IP w Aelii ponownie rozgorzała publiczna dyskusja o mobbingu i upokarzaniu pracowników i pracownic przez przełożonych!

- Walka o zaległe wynagrodzenia dla sprzątaczek zatrudnianych na umowy zlecenia przez podwykonawców poznańskich sądów i uniwersytetu. Dzięki naszym działaniom część z nich odzyskała zaległe wynagrodzenia. Cały czas walczymy przeciwko korzystaniu przez instytucje publiczne z „umów śmieciowych”, na których tracą głównie kobiety!

W Inicjatywie Pracowniczej walkę o lepsze i bezpieczniejsze miejsca pracy łączymy z walką o dostępne, tanie mieszkania, o równość w prawach, w edukacji, w dostępie do usług publicznych. Jesteśmy związkiem zawodowym, w którym szczególną uwagę zwracamy na głos i potrzeby kobiet, migrantek i migrantów, osób bezrobotnych i prekariatu – wszystkich tych, których dotyka wieloraka opresja i zwiększony wyzysk. Wspieramy „niewidzialne” pracownice, w zmaskulinizowanych branżach, takich jak górnictwo. Protestem, strajkiem, codziennym oporem, solidarnością, razem, ramię w ramię wygrywamy codziennie!

OZZ Inicjatywa Pracownicza jest bojowym, samorządnym związkiem zawodowym. Zrzesza pracowników i pracownice ze wszystkich branż bez względu na typ umowy. Dołącz do nas!

Więcej informacji: www.ozzip.pl/przystap-do-ip

Warszawska Komisja Środowiskowa
kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Tel: 739 612 143

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.