EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT
tik tok

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 95.

20 lat rządów korporacji, 20 lat fałszywej demokracji

4 czerwca, w 20 rocznicę wyborów do Sejmu RP, OZZ Inicjatywa Pracownicza organizuje demonstrację w Gdańsku. Zapraszamy do udziału i współorganizacji protestu

Kiedy dwadzieścia lat temu obiecywano nam nową Polskę, wierzyliśmy, że to co się wydarzy przyniesie nam wolność, równość i sprawiedliwość społeczną - wartości tak bardzo wypaczone przez pseudosocjalistyczny reżim. Tymczasem dziś już wiemy, że cała transformacja była tylko pretekstem do dzikiej prywatyzacji prowadzącej do całkowitego wywłaszczenia społeczeństwa z możliwości decydowania o własnej przyszłości.

Nie ma wątpliwości co do tego, jaka jest ich demokracja. Jest to system opanowany przez skorumpowane elity prześcigające się wzajemnie w rajdzie do "neoliberalnego raju". Tak jak w czasach PRL-u, tak i teraz społeczeństwo nie jest dopuszczane do głosu, nie daje się nam szansy na wypowiadanie własnego zdania w sprawach tak istotnych, jak przynależność do NATO, strefy EURO czy tarczy antyrakietowej. Różnice między tym, co było, a tym, co jest - to jedynie drobna kosmetyka polegająca na zastąpieniu Moskwy – Waszyngtonem i Brukselą. Tak jak kiedyś, pracownik nie znaczy nic. Skutecznie wykorzystywany przez pracodawcę, nie może nawet się bronić, gdyż instytucje takie, jak PIP czy Prokuratura, nie spełniają swoich zadań, stawiając pracownika na straconej pozycji.

Dwadzieścia lat temu było jasne, kto jest katem a kto opozycją, dzisiaj opozycja stała się katem, a dawni działacze związkowi podpisują decyzje o pacyfikacji pracowników, tak jak miało to miejsce np. w Ożarowie, czy białym miasteczku pielęgniarek w Warszawie.

Wmawiano nam, że kapitalizm jest najbezpieczniejszym i najlepszym systemem ekonomicznym. Obecnie wymyślono nam kolejny wielki kryzys gospodarczy, który jest efektem działań spekulantów giełdowych i złodziei w garniturach. My cały czas twierdzimy, że jedyną drogą jest demokracja bez pośredników, wolna od wpływów międzynarodowych korporacji i kapitalizmu, dlatego wzywamy do przyłączenia się do naszego protestu przeciwko obłudzie, trwonieniu naszych pieniędzy na bankiety politykierów oraz dyktaturze neoliberalnych elit.

Strona protestu: www.4czerwca.org
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
gdzie: Gdańsk, Pomnik Trzech Krzyży przed Stocznią Gdańską
kiedy: 4 czerwca, godz. 12.00

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
514-252-205
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 514-252-205
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.