EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

Biuro, fabryka, magazyn - razem! - Incjatywa Pracownicza w L'Oreal

Biuro, fabryka, magazyn - razem! - Incjatywa Pracownicza w L'Oreal

Inicjatywa Pracownicza w grupie L'Oreal przygotowała ulotkę, którą w najbliższych dniach rozdawać będzie niezrzeszonym jeszcze pracownikom i pracownicom podwarszawskiej fabryki Kosmepol oraz innych zakładów pracy należących do grupy L'Oreal.

Biuro – Magazyn – Fabryka – razem!

- od stycznia 2011 r. rozwijamy nasza komisję w grupie L’Oreal – jest nas już ponad 90 osób
- do związku należą pracownicy wszystkich zakładów pracy z grupy L’Oreal
- chcemy działać razem z  pracownikami  firm zewnętrznych i agencji pracy tymczasowej
- nazwiska członków związku pozostają tajne (pracodawca nie otrzymuje żadnych danych personalnych)
- nie mamy etatowych działaczy, całą pracę związkową wykonujemy społecznie
- chcemy jasnej, czytelnej siatki płac, nagród jubileuszowych, odpraw emerytalno-rentowych, wyraźnych zasad awansu zawodowego i zaszeregowania
- walczymy z mobbingiem i dyskryminacją
- konsultujemy regulaminy pracy, wynagradzania i premiowania
- interweniujemy w przypadku łamania zasad BHP i współpracujemy z Państwową Inspekcją Pracy
- kontrolujemy zwolnienia
- działamy na korzyść pracowników i pracownic

Od styczna 2011 r. w grupie L’Oreal działa związek zawodowy Inicjatywa Pracownicza (OZZ IP). Zrzeszamy pracowników i pracownice biur firmy, magazynu w Błoniach oraz fabryki Kosmepol.

Założyliśmy związek zawodowy aby wspólnie reprezentować interesy pracownicze wobec pracodawcy i działać na rzecz poprawy warunków pracy. Chcemy pozostać niezależni od pracodawcy – samodzielnie zbieramy składki i nie ujawniamy kto należy do związku.

Związek konsultuje zwolnienia (pracodawca musi je zgłosić naszym reprezentantom i zapytać o opinię związku na temat planowanych wypowiedzeń) i działa w celu ochrony miejsc pracy oraz obrony praw pracowniczych. Chcemy także, żeby jak najwięcej osób było zatrudnianych bezpośrednio przez L’Oreal, a nie przez agencje pracy tymczasowej i firmy zewnętrzne. Wielokrotnie występowaliśmy także w sprawie przestrzegania przepisów BHP, odpraw dla osób zwalnianych z pracy oraz w sprawie długości czasu pracy.

Obecnie naszym głównym celem jest zawarcie Zbiorowego Układu Pracy, który uregulowałby najważniejsze kwestie problemowe: niskie płace, brak nagród jubileuszowych, brak siatki płac i czytelnych kryteriów awansu, przerzucanie coraz większej liczby pracowników do firm zewnętrznych. Aby tego dokonać potrzebujemy waszego wsparcia – im liczniejszy jest związek zawodowy i im więcej osób angażuje się w jego działania, tym łatwiej będzie nam negocjować lepsze warunki pracy i wyższe pensje.

Chcemy zachęcić jak największą liczbę osób do wstąpienia do naszego związku oraz dalej rozwijać naszą działalność. Regularnie publikujemy newsletter rozsyłany mailowo do wszystkich członków i członkiń, ale wiemy że to za mało – planujemy więc uruchomić gazetę dla personelu firm z grupy L’Oreal. Chcemy także rozwijać współpracę z koleżankami i kolegami z innych komisji naszego związku działających w innych firmach.
Składka związkowa to 10 zł na miesiąc – 4 zł wpłacamy do centrali związku, resztę przeznaczamy bieżące funkcjonowanie (zakup książek prawniczych, porady prawne, broszury itp.).

Jeśli odpowiada ci to co robimy i chcesz się włączyć w działania związku, wypełnij deklarację członkowską (możesz ją wyciąć z tej ulotki) i skontaktuj się z osobami reprezentującymi związek aby im ją przekazać. Kontakt do nich znajdziesz poniżej.

Jeśli masz pytania, sugestie lub potrzebujesz wsparcia – także skontaktuj się z nami! Każda sprawa jest dla nas ważna. Inne problemy mają pracownicy magazynowi, inne pracownicy fabryki, jeszcze inne pracownicy biurowi ale łączy nas to, że chcemy lepszego miejsca pracy!

Związek reprezentują następujące osoby:
Darek Leszczyński – tel. 507 006 335 (Przewodniczący związku)
Witek Polanowski – tel. 514 754 750 (z-ca Przewodniczącego)
Zbigniew Fojutowski – tel. 507 006 307 (Sekretarz)
Dorota Królak – tel. 500 131 512) (Fundusz Socjalny)
Wiesław Cieślik – tel. 507 006 942 (Skarbnik)
Jeśli masz pytanie – po prostu zadzwoń do nas! Odpowiemy na każdy telefon! Jeśli chcesz napisać – poniżej nasz adres mailowy:
ozzip.loreal [@] gmail.com

Inicjatywa Pracownicza powstała w 2004 r. w Poznaniu. Obecnie zrzesza ponad 1,5 tys. pracowników i pracownic z całej Polski tak z sektora publicznego, jak i prywatnego. Nasze komisje działają w międzynarodowych korporacjach (L’Oreal, Amazon, Newell Rubbermaid, Lagardere), instytucjach kultury (teatry, galerie), żłobkach, przemyśle ciężkim (zakłady Cegielskiego w Poznaniu), urzędach i wielu innych miejscach pracy. Jesteśmy związkiem, który jako pierwszy upomniał się o prawa i warunki pracy osób zatrudnianych na umowach cywilnoprawnych i przez agencje pracy tymczasowej. Walczymy przeciwko prywatyzacji służby zdrowia, edukacji, transportu i innych usług publicznych.

Wszystkie funkcje w związku pełnimy społecznie, bez wynagrodzeń. Jesteśmy niezależni od pracodawców, władz państwowych i partii politycznych. Staramy się budować samorządny, demokratyczny i niezależny ruch pracowniczy. Nie chcemy zawierać porozumień „ponad głowami pracowników” – naszym celem jest reprezentowanie interesów wszystkich pracowników i pracownic. Jeśli sytuacja tego wymaga, nie boimy się sięgać po strajki i protesty w obronie naszych praw.

Dołącz do nas!

Ogólnopolski Związek Zawodowy Inicjatywa Pracownicza
Ul. Kościelna 4, 60-538  Poznań
www.ozzip.pl
facebook.com/InicjatywaPracownicza

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.