EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

Kampania na rzecz Pracowników Sezonowych i Emigrantów

7 czerwca organizacje działające w ramach Kampanii na rzecz Pracowników Sezonowych i Emigrantów oraz Komitetu Pomocy i Obrony Represjonowanych Pracowników rozpoczynają ogólnopolską akcję adresowaną do pracowników zamierzających wyjechać do pracy za granicę. Akcja obejmie blisko 100 miast w całym kraju.


Podczas akcji rozdawane będą ulotki o prawach przysługujących Polakom zatrudnionym w innych krajach Unii Europejskiej. Działacze Kampanii prezentować będą również pierwszą z przygotowywanej serii broszur, które opracowanych z myślą o pracownikach sezonowych. 7 czerwca będziemy informować o działających w wielu miastach biurach pomocy prawnej. Mogą się do nich zgłaszać pracownicy, których prawa zostały złamane przez pracodawcę.

Zbliżające się wakacje to okres wzmożonych wyjazdów Polaków do pracy za granicą. Dlatego Kampania inauguruje swoje działania właśnie 7 czerwca. Wysoki poziom bezrobocia oraz niskie zarobki w kraju to główne przyczyny emigracji "za chlebem". Bez względu na to, czy Polacy migrujący "za chlebem" znajdują pracę legalną, czy są zatrudniani "na czarno", zwykle i tak traktowani są gorzej niż pracownicy miejscowi i pracują za niższe stawki. Brak zorganizowania, rozproszenie, nieznajomość obowiązującego prawa czyni z Polaków zatrudnionych w "starych" krajach UE tanią i łatwą do wyzyskiwania siłę roboczą. Dlatego jedną z podstawowych spraw jest dostarczenie emigrującym informacji o przysługujących im prawach pracowniczych oraz umożliwienie kontaktu, jeszcze przed wyjazdem z Polski, z zachodnimi związkami zawodowymi, z którymi współpracujemy.

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.