EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT
tik tok

IP Amazon: "+4 zł dla każdego!"

IP Amazon: "+4 zł dla każdego!"

Stanowisko związku w sprawie podwyżek - „PLUS 4 zł DLA KAŻDEGO!”

Związek zawodowy Inicjatywa Pracownicza Amazon stoi na stanowisku, że pensja powinna wzrosnąć o 4 zł do godziny pracy.

 

Praca w magazynach Amazon w czasie koronawirusa wiąże się z ryzykiem dla pracowników oraz ich rodzin. Amerykański gigant zdaje sobie z tego sprawę, dlatego na początku pandemii – pod naciskiem załóg z różnych krajów – wprowadził tymczasowy bonus 4 zł brutto do godziny pracy. Wprowadzono wiele środków zapobiegawczych i obostrzeń, które sprawiają, że nasza praca stała się cięższa (dystans, maseczki i inne). Obostrzenia zostały, a bonus wycofano. Jesteśmy zdania, iż pracownicy Amazon powinni otrzymywać godną płacę za swoją pracę przez cały rok! Tym bardziej że ostatnio znacznie wzrosły wydatki na utrzymanie, np. żywność, wywóz śmieci, prąd. Powoduje to, że nasze zarobki realnie spadają.

Domagamy się sprawiedliwego i proporcjonalnego podniesienia wynagrodzeń w odniesieniu do zysków firmy, a nie jak to próbuje robić Amazon: utrzymania wynagrodzeń w odniesieniu do zarobków w regionie. W ten sposób Amazon utrzymuje niski poziom płac w Polsce i utrwala niedostatek. Słyszymy nieoficjalnie, że ze względu na sytuację być może wcale nie będzie podwyżek! Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z krociowych zysków Amazona, zwłaszcza w czasie pandemii. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania szeregowych pracowników. Mimo formalnego zawieszenia oceny pracowniczej (feedbacków/adapta) i zagrożenia dla zdrowia, wywiązują się oni wzorowo ze swoich obowiązków. Dzięki temu spółka dynamicznie się rozwija w Polsce, ale nie przekłada się to na polepszenie jakości życia zatrudnionych.

Podniesienie pensji w Amazon o 4 zł, proponowane przez nasz związek, który wciąż jest w sporze zbiorowym z Amazon, mogłoby stanowić podstawę do podpisania porozumienia między stronami. W obecnej sytuacji pandemicznej oraz intensywnego rozwoju spółki, porozumienie między związkami a zarządem może ułatwić i usprawnić współpracę, z korzyścią dla wszystkich.

Związek zawodowy Inicjatywa Pracownicza Amazon
21.08.2020

Dołącz do nas! – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – tel. 736 850 536

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
514-252-205
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 514-252-205
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.