EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

Ogólnopolski Zjazd Inicjatywy Pracowniczej

W dniach 17-18 marca w Poznaniu odbył się zjazd delegatów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza. Delegaci omówili szereg kwestii związanych z działalnością związku. Wybrano także nowe władze. W skład siedmioosobowej Komisji Krajowej weszły następujące osoby: Marce Szary, tokarz (Poznań);  Andrzej Kliś, pielęgniarz (Śląsk); Bartosz Kantorczyk, listonosz (Gdańsk); Kornelia Piotrowska, pracownik socjalny (Poznań); Piotr Siwik, student filozofii (Poznań); Jacek Rosołowski, bezrobotny (Kostrzyn), Jarosław Urbański, socjolog (Poznań).  Związek oprócz formalnych kwestii podjął uchwały w kilku sprawach.

Delegaci poparli projekt ustawy o zmianie ustawy o zatrudnieniu pracowników tymczasowych stworzony przez WZZ Sierpień’80. Projekt nowelizacji stanowi m.in., że pracownik agencji pracy tymczasowej po przepracowaniu trzech miesięcy u tzw. pracodawcy użytkownika, zyskiwałby prawo do zatrudnienia się u niego. Zmiana ta ma zapobiec nadmiernej deregulacji rynku pracy, gdzie zaczynają dominować tzw. „śmieciowe” formy umów o pracę (umowy o pracę tymczasową, na czas określony,  na własną działalność gospodarczą itd.). Inicjatywa Pracownicza zamierza także zaangażować się w kampanię na rzecz pracowników agencji pracy tymczasowej,  uważa bowiem, że stabilność zatrudnienia, jest jednym z podstawowych praw pracowniczych. 

Podjęto uchwałę zakazującą łączenia funkcji w partiach politycznych i władzach OZZ Inicjatywa Pracownicza. Jest to wynik przeprowadzonej wewnątrz związku ankiety, gdzie zdecydowana większość działaczy i członków IP wypowiedziała się przeciwko uzależnieniu związku od polityki partyjnej.  Podjęto także decyzję o powołaniu komisji statutowej, która w ciągu roku zaproponuje zmiany statutowe zmierzające m.in. do większej autonomii komisji zakładowych związku i większe demokratyzacji. 

Związek wybrał delegację na międzynarodową konferencję anarchosyndykalistyczną w Paryżu, która odbędzie się w dniach 28 kwietnia-1 maja 2007.

 

 

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.