EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

Spotkanie Komisji Krajowej

W sobotę 24 stycznia zebrała się Komisja Krajowa Inicjatywy Pracowniczej. Głównym celem obrad było przygotowanie Krajowego Zjazdu IP, który odbędzie się 14 marca 2009 roku. W tym celu omówiono stan przygotowań w komisjach do zjazdu oraz przygotowano projekt “Programu Inicjatywy Pracowniczej”.

Komisja Krajowa postanowiła także: poprzeć i włączyć się, w organizowaną w drugiej połowie marca przez Lewicową Alternatywę, Konferencję Lokatorską oraz poprzeć działania WZZ Sierpnień’80 przeciwko konieczności odpracowania przez osoby odchodzące na wcześniejsze emerytury dni spędzonych na zwolnieniu chorobowym oraz dni wolnych wziętych na potrzeby oddania krwi w punkcie honorowego krwiodawstwa. Inicjatywa Pracownicza poprze ewentualne protesty w tej sprawie, jak też szerszej, związane z kwestiami emerytalnymi.

Komisja Krajowa postanowiła w pierwszą rocznicę śmierci Krzysztofa Prusiewicza, upamiętnić ten dzień (16 kwietnia) i przypomnieć o osobach ginących w wypadkach przy pracy, często w tragicznych okolicznościach. Związek poprze i włączy się też w organizowane w dniu 4 czerwca protesty w Gdańsku, planowane w związku z 20 rocznicą wyborów 1989 roku. Protesty mają za zadanie przedstawienie prawdziwych społecznych konsekwencji transformacji kapitalistycznej oraz przeciwstawić się wyidealizowanemu obrazowi przemian ustrojowych.

Komisja Krajowa postanowiła także zorganizować obóz letni IP. Zapadło też szereg decyzji dotyczących spraw wewnętrznych związku i funkcjonowania strony internetowej.

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.