EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

Wielka Brytania: Przeciwko represjom wobec IP

W związku z sytuacją w Cegielskim, w piątek 27 listopada polskie środowiska anarchistyczne w Londynie we współpracy ze związkowcami z londyńskiego oddziału związku zawodowego IWW organizują demonstrację solidarnościową ze zwolnionymi związkowcami z Cegielskiego, przeciwko represjom za działalność związkową i w obronie miejsc pracy w tym zakładzie.

Na ręce Ambasadora RP w Londynie złożony zostanie list protestacyjny. Demonstracja rozpocznie się o godzinie 16:30 pod Ambasadą RP w Londynie, 47 Portland Place W1B 1JH.Od lata trwają zwolnienia grupowe w poznańskich zakładach Cegielskiego. W ich wyniku pracę utraciło dotychczas 30% zatrudnionych w fabryce. W odpowiedzi na pogarszającą się sytuację zakładu i zwolnienia, na początku października działający w Cegielskim niezależny związek zawodowy Inicjatywa Pracownicza wszedł w spór zbiorowy z kierownictwem zakładu i powołał Komitet Strajkowy. W odwecie za postawę związkowców, w połowie października władze zakładu bezprawnie zwolniły z pracy czterech członków IP, chronionych przed zwolnieniem przez ustawę o związkach zawodowych.

3 listopada Marcel Szary, jeden z przywódców IP w Cegielskim i delegat załogi zakładu do jego Rady Nadzorczej został skazany przez sąd na karę grzywny za zorganizowanie serii nielegalnych strajków i wieców pracowniczych w zakładzie.

23 października na ulice Poznania wyszło prawie 4000 tysiące związkowców, reprezentujących główne centrale związkowe i liczne zakłady przemysłu ciężkiego z całego kraju. Demonstracja w obronie miejsc pracy w Cegielskim i zakładach branży stoczniowej zakończyła się starciami z policją.

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.