EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT
tik tok

Atak na bezrobotnych

Spodziewana nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu bezrobociu przez rząd Leszka Millera ma polegać na sztucznym obniżeniu liczby bezrobotnych za sprawą łatwiejszego niż do tej pory pozbawiania bezrobotnych zasiłków i pomocy ze strony urzedów pracy. Nowe prawo dotknie także dopiero co zaczynających swą karierę zawodową absolwentów.

Osoba, która odmówi udziału w szkoleniu, stażu lub programie specjalnym, będzie pozbawiana statusu bezrobotnego i zostanie wykreślona z listy. Państwo przestanie za nią płacić składkę na ubezpieczenie zdrowotne, zatem bezrobotny straci prawo do darmowej opieki medycznej;
Czas wykonywania przez bezrobotnego pracy w ramach robót interwencyjnych i publicznych będzie wliczany bezrobotnemu w okres pobierania zasiłku.

Resort chce, by zasiłki i świadczenia przedemerytalne nie były waloryzowane.

Zmienią się zasady przyznawania refundacji za pracę młodocianych. Ministerstwo proponuje, by pieniądze trafiały tylko do pracodawców, którzy zatrudniają do 50 pracowników i przygotowują młodych ludzi do pracy w zawodach, które dają w przyszłości szanse na zatrudnienie.

Powiatowe urzędy pracy w myśl proponowanych przepisów nie będą mogły udzielać bezrobotnym i przedsiębiorcom nisko oprocentowanych pożyczek na tworzenie dodatkowych miejsc pracy. Zdaniem kierowników pośredniaków przedsiębiorcy jakoś sobie poradzą, ale dla bezrobotnych była to często jedyna szansa, by stanąć na własne nogi i rozkręcić biznes, który pozwolił utrzymać siebie i rodzinę.

PO UDERZENIU W KODEKS PRACY CHRONIĄCY PRACOWNIKÓW NADSZEDŁ CZAS NA UDERZENIE W BEZROBOTNYCH!!!

Na podstawie artykułu w dzienniku 'Życie'

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
514-252-205
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 514-252-205
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.