EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

Solidarnościowy protest pod Adecco w Warszawie

Fot. P. Stasiak
Fot. P. Stasiak

W ramach ogólnopolskiej kampanii przeciwko agencjom pracy tymczasowej, 16 grudnia Warszawska Komisja Środowiskowa OZZ IP zorganizowała przed główną siedzibą Adecco Poland pikietę solidarnościową z tymczasowymi pracownikami zatrudnionymi w Amazon Polska.

 W kilkadziesiąt osób zebraliśmy się pod biurem firmy w centrum Warszawy by wyrazić sprzeciw wobec antypracowniczych działań obu firm. W proteście udział wzięli i głos zabrali przedstawiciele i przedstawicielki komisji IP: Warszawskiej Komisji Środowiskowej i Komisji Pracujących w Organizacjach Pozarządowych, a także Kolektywu „Syrena”, Pracowniczej Demokracji, Alternatywy Socjalistycznej oraz partii Razem. Podczas pikiety powtórzyliśmy postulaty, jakie Inicjatywa Pracownicza w Amazonie, przedstawiła firmie Adecco: podwyżka podstawowej stawki godzinowej do kwoty nie mniejszej niż 16 zł brutto; wprowadzenie pasków płacowych; umowa o pracę na czas określony na okres nie krótszy niż 3 miesiące; roczne grafiki pracy oraz wprowadzenie regulaminu przerw urealniającego czas ich trwania.


Przemawiający zwrócili również uwagę na rolę jaką agencje pracy tymczasowej pełnią w prekaryzacji warunków pracy i podminowywaniu bezpieczeństwa socjalnego w skali globalnej uderzając w pracowników przy zachowaniu zysków samych firm i ich zarządów.

Uczestnicy pikiety skandowali "Praca czasowa, wyzysk stały!", "Nie będziemy elastyczni!", "Amazon zyskuje, Adecco wyzyskuje!", "Biznes się kręci, kręci się opór!".
Akcja zorganizowana w godzinach szczytu wbudziła zainteresowanie przechodniów, którzy z zaciekawieniem czytali ulotki i wyrażali poparcie dla naszych postulatów.


OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.