EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT
tik tok

Amazon: związki domagają się spotkania na poziomie europejskim

Amazon: związki domagają się spotkania na poziomie europejskim

3 sierpnia 2018 r. obie organizacje związkowe działające w Amazon Fulfillment Poland sp.z.o.o. skierowały pismo do prezesa ds. operacyjnych firmy Amazon , Stevena Harmana, dotyczące warunków pracy w polskich oddziałach Amazon. NSZZ Solidarność oraz OZZ Inicjatywa Pracownicza zwracają się z wnioskiem o zorganizowania spotkania z udziałem Stevena Harmana oraz przedstawicieli dwóch związków zawodowych.

Wrocław 03.08.2018 r.

Zakładowa Organizacja Związkowa
NSZZ Solidarność
Amazon Fulfillment Poland Sp. z o. o.

Komisja Międzyzakładowa
OZZ Inicjatywa Pracownicza
przy Amazon Fulfillment Poland Sp. z o.o.

Do:
Prezes ds. operacyjnych Amazon
Steven Harman

Szanowny Panie Prezesie ,

Na podstawie materiałów prasowych, które w ostatnim czasie ukazały się w polskiej prasie, można stwierdzić, że zobowiązał się Pan do dyskusji o warunkach pracy panujących w magazynach Amazon Poland. Stwierdził Pan również że Spółka, którą Pan reprezentuje, nie ma w tej kwestii nic do ukrycia. Bazując na naszych obserwacjach oraz na informacjach zebranych od obecnych i byłych pracowników dochodzimy do wniosku, że obecna sytuacja w polskich centrach logistycznych jest tragiczna. Polscy pracownicy są traktowani przedmiotowo, a normy wydajnościowe, zostały ustalone na poziomie, który zagraża ich zdrowiu i życiu. Odnosimy wrażenie, że na przestrzeni niespełna 4 lat magazyny w Polsce traktuje się jako zakłady pracy drugiej kategorii, a polscy pracownicy nie pracują w bezpiecznych i godnych warunkach.

Chcemy Pana poinformować, że na podstawie art. 4 z dn. 23 maja 1991 r., o związkach zawodowych (Dz. U. Nr 55. poz. 234 z póź. zm.) związki zawodowe w Polsce reprezentują pracowników, a także bronią ich godności, praw oraz interesów. Nie możemy już dłużej stać biernie i przyglądać się działaniom, które nastawione są na bezwzględny wyzysk połączony z pozornymi działaniami prewencyjnymi realizującymi jedynie cele statystyczne. W świetle ostatnich wydarzeń wspólnie ustaliliśmy plan naszych dalszych działań, który zamierzamy zrealizować. Chcemy Pana poinformować, że naszym celem jest bezwzględna poprawa warunków pracy, która może być realizowana tylko i wyłącznie w przypadku realnej chęci współpracy. Na obecną chwilę takiej woli ze strony Spółki Amazon Poland nie widzimy. Dotychczasowe rozmowy z osobami reprezentującymi Zarząd Spółki Amazon w Polsce są bezproduktywne i w naszej opinii ich zadaniem jest jedynie pozorowanie dialogu. Potwierdzeniem naszych słów są wyroki sądowe w Sądach Pracy oraz ekspertyzy biegłych sądowych.

W związku powyższym zwracamy się do Pana z wnioskiem o przeprowadzenie spotkania, w którym weźmie udział Pan oraz przedstawiciele dwóch związków zawodowych reprezentujących pracowników Spółki Amazon Poland. Będziemy oczekiwać na Pańską odpowiedź w terminie 14 dni od daty doręczenia niniejszego pisma.

/Podpisano/

Grzegorz Cisoń
Anna Kuleta
Agnieszka Mróz
Roman Lupiński

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
514-252-205
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 514-252-205
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.