EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

Załoga Cegielskiego odrzuca propozycje dyrekcji

Dziś o godz. 9.00., na wezwanie Inicjatywy Pracowniczej, odbył się kolejny wiec na terenie zakładów H. Cegielski-Poznań S.A., w którym udział wzięło kilkaset osób pierwszej zmiany. Podczas zgromadzenia omówiono wyniki rozmów z dyrekcją. Załoga odrzuciła propozycję dyrekcji.

Dyrekcja wczoraj podczas wiecu zaproponowała podwyżkę o 50 złotych brutto, co z wcześniej przyznaną kwotą 130 złotych daje łącznie 180 złotych. Dyrekcja twierdzi, że łączną suma podwyżek osiągnie 260 złotych, co niestety mija się z prawdą. Pozostała bowiem część pieniędzy przeznaczona jest do wyłącznej dyspozycji zarządu firmy, który może tych pieniędzy w ogóle nie dać, lub przyznać je np. wyłącznie kadrze kierowniczej. Pracownicy Cegielskiego w dalszym ciągu żądają łącznych podwyżek na sumę 550 złotych brutto. Kwota ta mieści się w zaplanowanych zyskach przedsiębiorstwa. Jednocześnie pragniemy ponownie zauważyć, że pracownicy Cegielskiego w okresie bessy w przemyśle stoczniowym (lata 2001-2003) mieli wielokrotnie obniżane zarobki o 10 do 20%. W wyniku tego dzisiaj (w stosunku do średniej krajowej) pracownicy produkcyjni HCP zarabiają relatywnie mniej, niż w końcu lat 90.

Załoga zadecydowała dziś że:
1. Strajk w HCP odbędzie się legalnie, a referendum zostanie zorganizowane do końca kwietnia.
2. Załoga nie zaprzestanie akcji protestacyjnych. Na poniedziałek 16 kwietnia kilkaset osób złożyło już wniosek o urlop na żądanie. W dniu tym o godz. 7.00., korzystając z dnia wolnego, odbędzie się demonstracja pracowników HCP przed siedzibą spółki.
3. Załoga będzie przestrzegać wszystkich wytycznych technologicznych i bhp z przewidzianym w przepisach rygorem.
4. 1 maja odbędzie się duża demonstracja i przemarsz przez miasto.

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.